Õige kontoritool – kuidas valida?

kontoritool - kontoritoolidKeskmiselt töötab eestlane 40 tundi nädalas, see teeb kokku üle 2 000 tunni aastas. Nii pidev järjest istumine võib saada inimese seljale koormavaks ja seetõttu on soovitatav end regulaarselt tööpäeva vältel ka liigutada. Kõik töötajad, kellele on istuva iseloomuga töö peavad pöörama suurt tähelepanu ka töövahenditele ja eriti enda kontoritoolile. Õige kontoritool on kõige olulisem bürootöötajatele, et ennetada seljaprobleeme, mida istuv tööviis võib tekitada.

Kuidas valida kontoritool, mis on ergonoomiline ja sobiv sinu kehaga?Anname sulle mõned soovitused, mida tooli soetamisel kindlasti järgida.

Soovitus 1: reguleeritav täistoetusega tool

Kontoritool peab olema selga täiesulatuses toetav, et vähendada selja pingeid ja valusid. Seega ei sobi taburet või mõni muu ilma täis-seljatoeta istumisvahend kontoritöötajale.

Lisaks on väga oluline, et ka tooli kõrgus, selja- ja käetoed oleksid lihtsalt reguleeritavad vastavalt inimese pikkusele ja töölaua kõrgusele.

Soovitus 2: kumer seljatugi

Kontoritool on ergonoomiline, kui selle seljatugi on  kumera kujuga. Kumer seljatugi peab sobima inimese selgroo kujuga, et see toetakse seda maksimaalselt.

Liiga sirge või liiga kumer seljatugi jällegi väsitab selga ja on üldiselt istudes ebamugav ning ebaloomulik. Õige kumerusega tooli tunned ära seda proovides.

Soovitus 3: keha asend

Kõige lihtsam on kontrollida tooli sobivust vaadates, kuidas inimese keha toolil asetseb. Oluline on, et puusad, käed ja jalad on istudes täisnurga all. Kui keha ei asetse täisnurga all, siis on tool kas lühikene, pikk või vales asendis antud inimese suhtes. Seega tuleb appi tooli reguleeritavus: tooli kõrgust, nurka tuleb muuta nii, et see sobiks inimese asendiga ja et töötaja tunneb end sellel istudes mugavalt.

Soovitus 4: tooli materjal

Arvestades seda, kui pikalt veedab inimene tööl aega, siis tooli materjal peaks kindlasti olema vastupidav ja õhku läbilaskev, seda eriti tooli aluspinnal.

Kontoritooli valides tuleb leida aeg, et neid enne ostmist ise proovida. Ainult sellisel viisil leiad sa ideaalse kontoritooli, mis toetab sinu keha ja kurna seda. Samuti soovitame kontoritooli ostu puhul pöörduda professionaalsete ja kvaliteetsete pakkujate poole, et tagada parim kvaliteet ja garantii ostetud tootele.