Õhksoojuspump – kas tõesti madalad küttekulud?

Eesti kliimas moodustab kütteperiood enamiku aastast ja seetõttu läheb suur osa majapidamiskuludest just soojusenergia alla. Õhksoojuspumbaga targalt küttes on võimalik aga küttekulud viia minimaalseks ja seda mitte külma toa arvelt!

Võrreldes elektrikütte ja teiste fossiilsete kütteallikatega on õhksoojuspumpa kasutades võimalik säästa kuni kolmveerand enda küttekuludest! Enamik õhksoojuspumpasid müüvad esindused reklaamivad soojuspumpasid kui selle sajandi revolutsioonilisi kütteallikaid. Meie soovime teada, kas see ka tõesti vastab tõele.

Õhksoojuspump töötab sarnaselt nagu külmutuskapp, ainult, et soojuspump pumpab päikeseenergia salvestatud soojust välisõhust sinu tuppa. Nii annab keskmiselt üks õhksoojuspump 1 kWh energia kulutamisel soojusenergiat 3-5 kWh – see on kuni 5 korda rohkem kui seadeldis tööks kulutab! Säästlik soojusenergia tootmine on tekitanud inimestes üha suuremat huvi soojuspumpade vastu. Kuidas säästa siis, kui oled juba õhksoojuspumba endale valinud?

4 nippi, kuidas kütta targalt:

  1. vali enda hoonele sobiv õhksoojuspump: konsulteeri eksperdiga, et valida endale piisava võimsusega kütteseadeldis,
  2. paiguta õigesti õhksoojuspump ruumi sellesse osasse, kust soojus liigub ilma takistusteta. Lisaks, hoia lahti võimalikult palju uksi, et soojus jõuab ka teistesse ruumidesse,
  3. soeta kütte kaugjuhtimise lisaseade – AirPatrol ja küta enda kodu mobiilist! Aplikatsioon võimaldab juhtida õhksoojuspumpa mobiilist ja kodust eemal olles. Sellega saad optimeerida õhksoojuspumba tööd ja reguleerida siseruumi temperatuuri – loe lähemalt AirPatrolist 24tundi.ee blogist
  4. hoolda ja hoolda! Oluline on hooldada enda õhksoojuspumpa enne kütteperioodi algust kui ka pärast seda, sellega tagad õhksoojuspumba pikaajalise eluea ja efektiivse töövõime. Põhjalikud nipid õhksoojuspumba hooldamisest.

Säästlikuks kütteks vali inverter-tüüpi õhksoojuspump, mis võimaldab ruumi talvel kütta ja suvel jahutada konditsioneeriga. Kui kombineerid õhksoojuspumba mõne teise alternatiivse kütteviisiga, näiteks ahiküttega, saavutad suurima kokkuhoiu küttekuludelt. Paljud maakodud ja puumaja korterid on lisaks ahiküttele soetanud soojuspumba, mis tagab stabiilse sisekliima madalate kuludega.

Soojuspumba kasutamine ei säästa mitte ainult sinu rahakotti, vaid ka keskkonda – õhksoojuspump annab võimaluse kütta nii, et maavarasid kasutatakse minimaalselt ja kokkuvõttes võidab nii loodus kui ka rahakott. Investeeri tulevikku!